Přeskočit na obsah

V omamné záři měsíce (Troupová & Šembera & Louženský ad.)

Novoměstská radnice Karlovo nám. 1, Praha 2

Dne 16. října 1912 mělo v Berlíně premiéru zásadní dílo 20. sto­letí: cyklus Pierrot Lunaire (Náměsíční pierot) rakouského skla­datele Arnolda Schönberga. Uvedeme ho na den přesně 110 let poté a koncert doplníme cyklem Alexandra Zemlinského, přítele a velkého propagátora Schönbergovy hudby. Pro tento koncert jsme rovněž objednali novou skladbu pro identické instrumen­tální obsazení jako Pierrot Lunaire, avšak… Číst dále »V omamné záři měsíce (Troupová & Šembera & Louženský ad.)

Pod českým nebem (Troupová & Hilscherová & Janál & Stehlík & Dušek)

Lichtenštejnský palác – Sál Martinů Malostranské nám. 13, Praha 1

Jen několik málo dní před státním svátkem uvádíme koncert čes­kých skladatelů na texty lidové poezie a významných čes­kých básníků Jaroslava Seiferta a Vítězslava Nezvala. Celý koncert je o to slavnostnější, že provedením děl všech uváděných autorů si připomeneme jejich letošní významná výročí: K. B. Jirák a P. Bořkovec oba 50 let od úmrtí, E. Schulhoff… Číst dále »Pod českým nebem (Troupová & Hilscherová & Janál & Stehlík & Dušek)

Lásky rozkoš a žal (Troupová & Matějová)

Lichtenštejnský palác - Respirium Malostranské nám. 13, Praha 1

Pro prosincový velmi komorní kon­cert jsme zvolili písně a canzonetty významných českých autorů klasicismu a raného romantismu Jiřího Antonína Bendy (300 let od narození) a Jana Ladislava Dusíka (210 let od úmrtí). Koncert pak doplní Canzonetty Franze Josepha Haydna, od je­hož narození si letos připomínáme 290 let. Obě interpretky (sopranistka Irena Troupová a klavíristka Petra… Číst dále »Lásky rozkoš a žal (Troupová & Matějová)