Přeskočit na obsah

O nás

LC Slovnik

Co se Vám vybaví, když se řekne “komorní píseň”? Antonín Dvořák s jeho Cigánskými melodiemi či Biblickými písněmi, těm znalejším možná Schubert a Schumann. Je toho ale mnohem více. I výše zmínění mistři vytvořili spoustu nádherné písňové hudby, kterou neslýcháme tak často, jak by si zasloužila. A co teprve autoři, od nichž byste písně vůbec nečekali? A v neposlední řadě pozapomenutí autoři, kteří na své novodobé premiéry teprve čekají nebo ti, jež nám teprve svá díla napíšou. 

Ano, to všechno se skrývá za pojmem “komorní píseň”. Je toho hodně, že? A my jsme se rozhodli, že Vám toho představíme co nejvíce. Na koncertech, festivalech, nahrávkách, videích, kurzech, besedách i přednáškách. 

Celé to začalo v Oxfordu. Ano, může to znít překvapivě, ale právě tamní několikaleté působení Jana Duška, iniciátora vzniku našeho spolku, inspirovalo. Právě tam již mnoho let funguje vyhlášený písňový festival, na němž vyslechl řadu zajímavých koncertů, a uvědomil si, že podobná platforma v Čechách chybí. Po jeho návratu tak vznikla Lieder Company. 

Jsme společenství hudebníků, zpěváků, klavíristů a dalších příznivců tohoto poněkud opomíjeného žánru. Na naší “palubě” najdete přední české pěvce i mladé talenty, kteří už však také mají na svém kontě značné úspěchy. A naše řady se neustále rozšiřují, z čehož máme velikou radost. 

Přesvědčte se sami a propadněte písni stejně jako my. Stojí to za to!